Televízory

Televízory sú neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti, pretože ponúkajú zábavu, informácie a relaxáciu. Na trhu je mnoho typov a veľkostí televízorov, ktoré sa líšia vlastnosťami, funkciami a cenou.

Jednou z najdôležitejších vlastností televízora je rozlíšenie, ktoré určuje, ako detailne je obraz zobrazený. Čím vyššie je rozlíšenie, tým je obraz ostrejší a realistickejší. Najbežnejšie rozlíšenia sú 4K (3840 x 2160 pixelov) a 8K (7680 x 4320 pixelov), ktoré ponúkajú štyrikrát a šestnásťkrát viac detailov ako bežné Full HD (1920 x 1080 pixelov).

Ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje kvalitu obrazu, je typ panelu. Medzi najmodernejšie technológie patria OLED, QLED a QNED, ktoré sa vyznačujú vysokým kontrastom, širokým farebným gamutom, vynikajúcimi pozorovacími uhlami a nízkou spotrebou energie. Panely OLED využívajú organické diódy, ktoré sú samovysvetľujúce a nevyžadujú podsvietenie. Panely QLED využívajú kvantové bodky na zvýšenie jasu a sýtosti farieb. Panely QNED kombinujú kvantové bodky s nanočasticami na zlepšenie podania čiernej a bielej farby.

Okrem rozlíšenia a typu panelu je dôležitá aj obnovovacia frekvencia, ktorá určuje, koľkokrát za sekundu sa obraz na obrazovke zmení. Čím vyššia je obnovovacia frekvencia, tým je obraz počas rýchlych pohybov plynulejší a ostrejší. Obnovovacia frekvencia sa meria v hertzoch (Hz) a bežne sa pohybuje od 50 Hz do 240 Hz.

Posledným parametrom, ktorý treba zvážiť, je uhlopriečka, ktorá určuje, aký veľký je televízor. Uhlopriečka sa meria v palcoch (") a závisí od veľkosti a vzdialenosti miestnosti, v ktorej je televízor umiestnený. Vo všeobecnosti platí, že čím väčšia je uhlopriečka, tým lepší je zážitok zo sledovania. Treba však dbať na to, aby bola dodržaná optimálna vzdialenosť od televízora, ktorá závisí od rozlíšenia. Pri televízoroch s rozlíšením 4K sa odporúča vzdialenosť 1,5 až 2,5 metra a pri televízoroch s rozlíšením 8K 1 až 1,5 metra.

Ponúkame televízory rôznych značiek, modelov, cenových kategórií a dizajnov, ktoré spĺňajú vaše potreby a želania. Či už hľadáte televízor do obývačky, spálne, kuchyne alebo kancelárie, určite máme pre vás ten správny. A čo je najlepšie, všetky televízory sú na splátky s nulovou maržou, takže si môžete dopriať kvalitný televízor bez starostí. Neváhajte a objednajte si svoj vysnívaný televízor ešte dnes!

Zobrazit viac